Słowo Boże na dziś

Pismo Święte na cały rok

Statystyka

1078302
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wizyt od 13.08.2013 r.
321
832
3555
7764
6505
23858
1078302

Twój adres IP: 3.236.122.9
Czas: 09:14:57 07-05-2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCY 18 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCY 18 kwietnia 2021

1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię. Przez cały tydzień przed każdą mszą św. (15 minut przed rozpoczęciem), będziemy mogli wsłuchiwać się w odczytywane fragmenty Dziejów Apostolskich przez osoby świeckie.

2. Za tydzień w niedzielę Dobrego Pasterza taca na potrzeby seminarium. Na mszy św. o g. 12.00, zostaną uroczyście ustanowieni nowi ministranci i lektorzy. Otaczamy ich , ich rodziny modlitwą wypraszając dar Ducha Świętego do pełnienia tej posługi. Zapraszamy osoby chętne do służenia do mszy św. Kontakt z ks. Łukaszem opiekunem ministrantów.

3. Spotkania z dziećmi pierwszokomunijnymi z poszczególnych grup rozpoczną się po niedzieli 25 kwietnia. Bliższe informacje zostaną podane za tydzień. Sak. bierzmowania odbędzie się 07 czerwca (poniedziałek) o g. 18.00.

4. W piątek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji naszego narodu, którego dokonał św. Wojciech. Msze św. o g. 7.00; 12.00 i 18.00. W tym dniu post nas nie obowiązuje.

5. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Paweł Przemysław Siwek – kawaler, zam. Kamień Pomorski i Agnieszka Pieńczykowska – panna, z para. tutejszej zapowiedź II; Adrian Szałkowski – kawaler z par. tutejszej i Edyta Rutkowska – panna, z parafii św. Jana Chrzciciela z Grabowa zapowiedź I.

6. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: +Marka Bukrejewskiego
Nie żyje ks. kan. Kazimierz Dochód – dla naszej wspólnoty wieloletni kapłan pomagający duszpastersko. Przeżył 59 lat w kapłaństwie. Dzisiaj od g. 15.00 – wystawienie trumny z ciałem Ś.P. +ks. Kazimierza w zakładzie u P. Zielińskich, wspólna modlitwa. W poniedziałek 19 kwietnia przyprowadzenie trumny do naszego kościoła o g. 8.20 i rozpoczęcie modlitwy różańcowej. O g. 9.00 msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem ks. bp Janusza Stepnowskiego. O g. 9.00 msza św. równocześnie w Sztabinie, gdzie ks. Kazimierz zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym. Niech Pan Zmartwychwstały będzie jego wieczną nagrodą.